Vydřená výhra s Olomouckem.

Sobotní menu zápasů v nadstavbových skupinách nabídlo celou řadu zajímavých střetnutí, jedno takové čekalo i SLUNETU v Prostějově s BK Olomoucko.

Do Prostějova s týmem neodcestovali mladící Wiesner a Haiblík, a zranění Hanese z předešlého dne se také ukázalo jako vážnější a nepustilo našeho rozehrávače do hry. Náš soupeř na tom byl sice lépe s marodkou, ale stěžejní křídelník Pekárek určitě přidělal pár vrásek trenérovi Peštovi.

Domácím vyšel úvod utkání lépe a to hlavně zásluhou Henryho, ten se postaral o prvních 7 bodů svého týmu. SLUNETA se do tempa dostávala pozvolna, hrál se tvrdý basketbal, když domácí Váňa trefuje trojku na 14:10, donutí našeho kouče k oddechovému času. Po něm zabral v ústeckém dresu Dalibor Fait a sedmi body poslal SLUNETU do vedení 16:17. První čtvrtina pak skončila 20:19.

Vyrovnaný průběh měla i druhá čtvrtina, jejíž úvod připomínal přestřelku mezi hostujícím Faitem a domácím Henrym. Druhý jmenovaný hráč víceméně sám táhl domácí v dosavadním průběhu, když za první půli zaznamenal 21 bodů. A jelikož se hosté nemohli spolehnout na střelbu a na každý koš se hodně nadřeli, šlo se do šatny za stavu 39:35.

I úplný basketbalový lajk by si dokázal z dosavadního průběhu vyvodit jasný cíl pro ústecký celek do půle, zastavit Henryho. Tento úkol si vzal na starost Láďa Pecka a o útočnou fázi se postaralo duo Autrey a Rakočevič a skóre se vyrovnalo. Domácí reagovali změnou obrany na zónovou, rezultovalo z toho vedení SLUNETY po 3 čtvrtinách 57:58.

V poslední desetiminutovce SLUNETA ještě více utáhla šrouby v obraně a v útoku se začalo dařit i dalším hráčům. V rozhodující fázi zápasu jsme dovolili soupeři pouhých 13 bodů, zatímco na druhé straně se začalo dařit i při střelbě za 3 body, tahounem týmu byl dnes Dalibor „Líba“ Fait s 25 body, který navíc trefil zlomovou trojku 1 minutu a 49 vteřin před koncem základní hrací doby na 65:71. Utkání pak skončilo výsledkem 70:77.

Kouče Šotnara a jeho svěřence ve čtvrtek čeká Děčín a to bude další těžký oříšek, ale hraje se v Ústí, což by měla být výhoda pro SLUNETU.

BK Olomoucko - SLUNETA Ústí nad Labem 70:77 (20:19, 39:35, 57:58)
Body domácí: Henry 28, Váňa 17, Kouřil 14, Feštr 5, Štěpán 4, Klepač 2
Body hosté: Fait 25, Autrey 15, Rakočevič a Stegbauer po 10, Haymond 9, Pecka 7, Maděra 1
Trojky: 27/7 – 30/9
Trestné hody: 6/5 – 15/10
Doskoky: 39 - 46
Osobní chyby: 18 - 15